• Tüm Kategoriler
  • Döşeme Altı Yer Konvektörü

   Döşeme Altı Yer Konvektörü Nedir?

   Doğal konveksiyonlu yer konvektörleri showroomlar, kış bahçeleri, kapalı yüzme havuzları, spor salonları, iş merkezleri, konutlar gibi özellikle de cam giydirme cephesi olan her yerde konfor ve estetik şartlarını arttırmak için kullanılabilir. Alüminyum dışa kasa, bakır boru alüminyum kanatlı batarya, kısa kenara veya uzun kenara paralel lineer menfez ve çerçeveden oluşmaktadır. Genellikle ikincil ısıtma sistemi olarak tercih edilirken ortamın ısıtma ihtiyacına bağlı olarak da ortamı gerekli konfor şartlarına getirebilir. 


   Döşeme Altı Yer Konvektörü Nerelerde Kullanılır?

   Radyatör veya yerden ısıtma yapılan yerlerde tercih edilen cam önlerine yerleştirebilirler. Cam giydirme cephelerde, ortamın en önemli kullanılarak ortamı ısıtmaya yardımcı olur ve cam yüzeyinde buğulanma olmasını engeller. Batarya girişinde termostatik vana veya motorlu vana kullanılabilir. Aynı mahalde birden çokyer konvektörünün olması durumunda motorlu vana kullanılarak oda termostatı ile oda sıcaklığı istenilen değerlerde sabit tutulabilir. Doğal konveksiyonlu yer konvektörlerinin birincil ısıtma sistemi olarak kullanılacağı durumlarda tercih edilirler.

   Aynı genişliğe sahip K serisi konvektörlere göre daha yüksek ısıtma kapasitelerine sahiptir. Yüksek tavanlı, cam yüzeyinin fazla olduğu durumlarda tercih edilebilirler. Showroom, sergi salonu, müze gibi geniş mahallerde ikincil ısıtma sistemine gerek kalmadan tüm ısıtma ihtiyacı karşılanabilir. Konstrüksiyon yapısı K serisinde olduğu gibidir, yalnızca kulanılan batarya tipi değişmektedir. Kullanılan bataryanın transfer yüzey alanı ile hacmi de artarak ortama transfer edilen ısı miktarını arttırır. Döşeme yüksekliğinin düşük olduğu mekanlar için özel dizayn edilmiştir. Mini seri yer konvektörleri, özel kasa yapısı ve lineeri ile beraber 7,7cm yüksekliğiyle çözümsüz proje bırakmamaktadır. Genellikle ikincil ısıtma sistemi olarak tercih edilirken ortamın ısıtma ihtiyacına bağlı olarak da ortamı gerekli konfor şartlarına getirebilir. Radyatör veya yerden ısıtma yapılan yerlerde tercih edilerek cam önlerine yerleştirilebilirler. Tam giydirmecephelerde, ortamın en önemli ısı kaybının gerçekleştiği cam önlerinde kullanılarak ortamı ısıtmaya yardımcı olur ve cam yüzeyinde buğulanma olmasını engeller. Batarya girişinde termosatik vana veya motorlu vana kullanılabilir. Aynı mahalde birden çok yer konvektörünün olması durumunda motorlu vana kullanılarak oda termostatı ile oda sıcaklığı istenilen değerlerde sabit tutulabilir.
   Diğer Özellikler
   Stok KoduDA-YK001
   MarkaVentsan
   Stok DurumuVar

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.