• Tüm Kategoriler
  • Yükseltilmiş Yer Lineeri

   Yükseltilmiş Yer Lineerleri Nedir?
   Yükseltilmiş Zemin Döşeme Sistemi Modülerliği ve Pratik uygualması sonucu, maliyeti düşük kullanım alanı yaygın olan, altyapı tesisatlarına gerekli alanı ve müdahale edilebilirliği pratikleştirmeyi amaç edinen bir sistem bütünüdür. Yükseltilmiş Döşeme Sistemi çalışma alalarınızı istediğiniz şekle sokabilecek pratiklikte ve uygun maliyette olması nedeni ile tercih edilebilir sistemlerin başında gelmektedir. Yükseltilmiş Döşeme, bina betonarme tabanı üzerinde ikinci bir döşeme yüzeyi oluşturarak aradaki boşluğun mekanik, elektrik, havalandırma tesisatlarına ait boru, kablo ve kanal gibi malzemeleri mekan içerisinde herhangi bir yıkma, yeniden yapma gibi zaman ve para kaybına yol açan inşai işlre gerek kalmaksızın istenilen noktaya hızla ulaştırılmasına olanak sağlayan bir yapı malzemesidir.

   Yükseltilmiş Döşeme-Zemin Uygulama Alanları
   Yükseltilmiş Zemin Döşeme Sistemleri günümüz modern yapılaşmasında iş merkezi, ofis katları, banka binaları, bilgi işlem merkezleri, laboratuvarlar, alışveriş merkezleri, ups odaları, scada odaları, fuar alanları, telefon santral merkezleri, kontrol odaları, sistem odaları, otomasyon merkezleri, sinyalizasyon odaları, showroomlar, üniversitelerde ve benzeri bir çok aşanda flexible kullanım ve mimarlara tasarım olanağı sağlayan ve kullanıcıların estetik beklentileri ile teknik ihtiyaçlarına fonksiyonelliği ile cevap veren bir sistemdir. Uygulama alanlarından bazılarıdır.

   Yükseltilmiş Döşeme-Zemin Sistemlerinin Avantajları;
   -Modüler Yapı
   -Estetik Görünüm
   -Kolay Temizlik
   -Isı Yalıtımı
   -Kolay Müdahale
   -Görüntü Kirliliğini yok etme
   -Yüksek Yük Dayanımı
   -Montaj Kolaylığı
   -Antistatik (statik elektiriği deşarj eder)
   -Estetik Yüzey Kaplama Seçenekleri

   Model
   * VFLG : Yer lineer menfezi
   * BCFLG : Konvektör lineer menfezi

   Malzeme
   Ürün kasa ve kanatları ekstrüzyon yöntemiyle üretilmiş alüminyum profilden, konvektör lineer menfezinde ise kasa yoktur ve kanatlar da ekstrüzyon yöntemiyle üretilmiş alüminyum profilden imal edilmektedir. VFLG tip menfez kanatları transmisyon çelik millerle birleştirilmiştir. Kullanım Bilgi - işlem odaları gibi yükseltilmiş döşeme uygulamasının olduğu mekanlarda yerden ısıtma ve soğutma amacıyla kullanılırlar. Konvektör lineer menfezleri ise esnek yapılarından dolayı kolaylıkla konvektörlerin üzerine serilip ısıtma ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadırlar.

   Kaplama
   * Alüminyum eloksal

   Montaj
   Direkt olarak döşemenin üzerine bırakılır, herhangi bir vida montajına gerek yoktur. Konvektör lineer menfezleri de esnek yapılarından dolayı sadece konvektör üzerine serilir. Yine herhangi bir vida bağlantısına gerek yoktur.

   Aksesuar
   * VPBD : Paralel kanatlı damper
   * BOBD : Zıt kanatlı damper

   Ölçüler
   W (mm) : Boğaz uzunluğu
   H (mm) : Boğaz Yüksekliği

   Model
   * VFLG : Floor linear grille
   * VCFLG : Convector linear grille

   Material
   Floor linear grille casing and blades are manufactured from extruded aluminium profile. There is no casing in convector linear grille and its blades are manufactured from extruded aluminium profile. VFLG type grille blades are connected with transmission steel shaft. Usage Floor linear grilles are used with the purpose of floor heating and cooling in ambiances such as information processing centers where raised floor application is available. Convector linear grilles can be used in heating and cooling applications by laying easily on the convector due to their flexible structures.

   Coating
   * Aluminium anodized

   Frame Types
   * 30 mm frame
   * 40 mm frame

   Assembly
   They are put on the floor directly and no screw fixing is needed. Convector linear grilles are only laid on the convector due to their flexible structures. No screw fixing is needed.

   Accessories
   * VPBD : Parallel blade damper.
   * VOBD : Opposed blade damper

   Dimensions
   W (mm) : Neck length
   H (mm) : Neck height
   Diğer Özellikler
   Stok KoduYYL-001
   MarkaVentsan
   Stok DurumuVar

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.